Podľa čoho vyberať? Hodinky pre muža

Podľa čoho si vybrať Hodinky.

Hodinky pre muža: Podľa čoho vyberať?

Podľa čoho vyberať? Hodinky pre muža .V zásade by v tom možno nebola žiadna veda, no základná otázka by asi znela: „Aký ste vlastne muž?“ Samozrejme, že niektorí z nás poznajú iba dva druhy hodiniek. Digitálne a ručičkové. Vyberať ale takto prvoplánovo je naozaj neuvážené a laxné. Preto si skôr hodinky skúsme zaradiť trocha precíznejšie. Svetové značky hovoria o elegantných alebo hodinkách športovejšieho druhu. Pokračujeme ďalej Podľa čoho vyberať Hodinky pre muža.

Vaša práca

Myslite na to, že vaše zápästie bude na ruke nosiť hodinky, ktoré vám v prvom rade slúžia, no v neposlednom rade vás rovnako reprezentujú. V závislosti od postavenia alebo vašej profesie si teda dobre rozmyslite, či potrebujete, aby vaše hodinky vyjadrovali váš charakter alebo si vystačíte s praktickým využitím. Úlohu takisto zohrá prostredie. Prioritne sa teda rozhodujte z praktického hľadiska.

Značka zohrá úlohu

Samozrejme, značka sa často rovná cene. Populárni a svetoznámi výrobcovia často ponúkajú kúsky, ktoré by ste na ruke nosili už len z dôvodu dizajnu a štýlového vzhľadu. Hodinky od Armani, Calvin Kelin, Diesel alebo Guess sú známe a lákavé už na prvé počutie. Takisto môžeme hovoriť o značkách ako Casio, Festina, Burberry či Luminox, ktoré sú pre ľudí stelesnením zaručenej kvality a noblesy. Dnes je tomu však inak. Každá značka má množstvo kategórií, v ktorých si rozhodne vyberiete svoj kúsok. Každá značka je však niečím charakteristická.

Ak ste drsný chlap

Diesel vám sadne už len kvôli osobnosti. Ak ste elegantný gentleman Casio vás budú vhodne reprezentovať. Koniec koncov, je vždy výber na vás. Značiek je veľké množstvo a takisto výber modelov je široký. Vyberajte podľa toho, či hľadáte ladnú eleganciu, športový dizajn alebo prehnanú extravaganciu. Na základe toho potom môžete zisťovať kvality jednotlivých značiek.

Materiál a vlastnosti

Zrejme by sme bezhlavo nekupovali hodinky, ktorých funkcie či vlastnosti nepoznáme do detailu. Ak hľadáte módny doplnok, materiál nehrá takú dôležitú úlohu, pretože jednoducho hľadáte niečo extravagantné, krásne až prehnané. Ak nosíte hodinky denne, rozhodne dbajte na materiál. Kožený ramienok je nóbl, no výdrž je o poznanie menšia. Oceľové náramky sú rozhodne trvanlivejšie a ponúkajú vlastnosti, vďaka ktorým v závislosti od modelu môžete pokojne skákať aj do vody. Samozrejme záleží aj od puzdra. Výnimkou nie sú ani materiály ako titán. Tieto ramienky sú obľúbené, no treba brať do úvahy, že sú o niečo náchylnejšie na povrchové poškodenie. Ak sa bavíme o materiáloch, nesmieme vynechať gumu. Módny a skutočne praktický hit. Často pôsobí luxusne a veľmi moderne. Z dlhodobejšieho hľadiska je tu však riziko iného sfarbenia alebo opotrebovania.

Odolnosť a vodotesnosť.

Ďalšími podstatnými vlastnosťami je odolnosť a vodotesnosť. Nielen náramok, ale aj puzdro musí čo to vydržať. V prípade odolnosti sa bavíme o sklíčku, ktoré vydrží náraz alebo poškriabanie. Hľadáme sklíčko, ktoré je tvrdené a odolné (minerálne sklo). Vodotesnosť je špecifická vlastnosť. Nie je totiž rovnaká u všetkých „vodotesných“ hodiniek. Samozrejme je odlišná aj vlastnosť ponoru alebo reakcia na prítomnosť morskej vody. Toto všetko treba odlišovať. Treba sa preto riadne informovať ako na tom daný model v skutočnosti je. 

Funkcie

Niekomu stačí ručičkový ciferník a niekomu by nestačili ani hodinky s vodotriskom. Kam sa radíte, viete skutočne iba vy. Ak sa ale bavíme o funkciách, nesmieme zabúdať, že čas nie je všetko, čo hodinky môžu ukázať. Sekundy, minúty, hodiny, dni v týždni, dátum, kompas, časovač, stopky, barometer či dokonca LED podsvietenie. Možností máte viac ako dosť. Treba myslieť na to, že v dnešnej dobe už nehovoríme iba o ručičkových hodinách. Populárne sú Smart hodinky, ktoré na trhu vypĺňajú množstvo dier a spájajú dohromady modernú klasiku a inováciu.

Rada nad zlato

Milí páni. Výber nie je skutočne jednoduchý. V závislosti od toho, či hľadáte kvalitu alebo vyberáte podľa ceny, môžete odlíšiť a vyradiť množstvo kandidátov. Avšak stále vám zostane široký okruh možností. Ak si teda plánujete kúpiť hodinky, nechajte si na výber dostatok času alebo sa poraďte s odborníkmi. Stačí si vybrať z nasej širokej ponuky TU.

Podľa čoho vyberať? Hodinky pre muža
Podľa čoho vyberať? Hodinky pre muža

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *